Геннадий ПРИХОДЬКО: "Звезда" - соперник высокого уровня"
Геннадий ПРИХОДЬКО: "Звезда" - соперник высокого уровня"

Вашему вниманию интервью главного тренера криворожского «Горняка» Геннадия ПРИХОДЬКО газете «Український футбол».

Наставник «Гірника», котрий цього туру відбував дискваліфікацію, розповів про свої стосунки з КДК ФФУ та поділився баченням перспектив команди.

- У суботу відбувалася, як завжди, непроста зустріч. - зазначив Геннадій Миколайович. - У Комсомольську зібраний колектив хорошого рівня. Розбору суперника ми приділили особливу увагу. Переконаний, ми розжилися одним балом, а не втратили два.

Те, як складалася гра (суперник володів ініціативою і створював безліч моментів), зумовило чимало зусиль із нашого боку. Підопічні виконали план на поєдинок. Утім, на мою думку, ми дуже беззубо зіграли в атаці, тож мало організували нагод відзначитися. Відтак результатом залишився задоволений, а якістю гри - ні.

- Чим пояснюється беззуба гра в нападі?

- Насамперед, відсутністю Ситала. Як наслідок, не вистачало швидкості. Команда через брак флангової швидкості не стриміла в контратаки, про що ми домовлялися й моделювали. Відтак було обмаль гостроти з нашого боку. Натомість оборона відпрацювала майже безгрішно.

- Ваш помічник Ігор Дорошенко після двобою додавав, що команда прибула в Комсомольськ у день матчу, що залишило свій відбиток.

- Погоджуся, що це відчувалося. Проїхати чотири години в автобусі, а за дві години брати участь у матчі - це не могло залишитися безслідно. Відтак це позначилося на функціональному стані гравців, які знесилилися під завісу зустрічі. Якби приїхали завчасно, думаю, мали би інший вигляд. Однак це лише мої міркування.

- Постає запитання: а чому не приїхали за день до гри?

- Це не до мене запитання. Керівники ФК вирішили поїхати в матч-дей - ми поїхали.

- Цей матч ви пропускали через дискваліфікацію. Якимось чином контактували з трибун із асистентами?

- Авжеж. Я був на зв’язку з помічником. Безумовно, це не піддається порівнянню, коли керуєш командою з технічної зони, де є змога глибше відчувати гру. Це дві великі різниці. Відтак почувався не у своїй тарілці.

- Загалом, рішення КДК залишило неприємний осад?

- Щодо рішень КДК узагалі нічого не хочу говорити. У них там своя кухня. Уважаю, що з мого боку не було нічого кримінального та серйозного стосовно судді. Я всього лише запитав у рефері, чому вилучили Ситала?

А він стоїть і мовчить. Ну, я ще раз перепитав. Вочевидь, арбітру не сподобалося, в якій формі його запитав. Дискваліфікація на один матч - рішення органів футбольного правосуддя. Я його сприйняв як належне.

- Багато тренерів мені розповідали, що після таких дискваліфікацій стали менше говорити. У вас думки співпадають?

- Зрозумійте, говори, не говори - все одно правда буде на їхньому боці. Я так усвідомлюю: краще взагалі мовчати. Проте, на мій погляд, футбол - це емоції. Й не лише з боку тренерів. Отож, гадаю, судді це повинні розуміти та нормально ставитися до висловлювань. Усі ми - живі люди, а не роботи. Уроки - уроками, а життя продовжується.

- Повертаючись до матчу. На останніх хвилинах вашим підлеглим ледь не вдалося вирвати перемогу. Чия заслуга - вдала серія замін, які покращили малюнок гри?

- Заміни проводив у телефонному режимі. Я телефонував асистенту, казав йому, кого потрібно замінити. Було добре видно, хто стомився після важкої дороги, тож варто було підсилити потенціал атаки.

- Понад місяць «Гірник» не поступається у чемпіонаті. Позитивне емоційне тло сприяє роботі?

- Звичайно, що приємно, коли команда постійно набирає залікові бали. Це позитивно впливає на настрій футболістів, які швидше відновлюються психологічно і фізично. Таким чином, у колективі є бажання не збавляти оберти.

- Чи справедливе твердження, що навесні команда має кращий вигляд, аніж восени?

- Мені некоректно відповідати на такі запитання. Свою думку залишу при собі. Якщо ви притримуєтеся такого погляду, я вам удячний. Утім, думаю, в нас іще є потенціал для професійного зростання, можемо розвиватися у плані організації. Життя покаже, на якому шляху ми перебуваємо.

- У другій частині сезону була лише одна поразка - від «Сум». Цей програш чогось навчив?

- Сподіваюся, що були зроблені правильні висновки. Після того матчу ми зібралися з хлопцями та проаналізували матч. Відтак внесли певні корективи. Згаданий поєдинок був провальним. Тим паче, як для двобою в домашніх пенатах. Плекаю надію, в подальшому ми уникнемо подібних результатів.

- Цього розіграшу «Гірник» уже 12 разів розписав мирову. Такий показник вас тішить чи засмучує?

- Нічия від нічиєї різниться. Окрім того, якщо здобудемо одне очко вдома, це поганий результат, якщо в гостях - хороший. Також у цьому контексті важливий перебіг подій на полі до фінального свистка. Відтак однозначно відповісти не можна. Уважаю, якщо в нас стільки мирових, значить, нам удалося сформувати непоступливу команду, котру складно покласти на лопатки.

- За сприятливих умов «гірники» можуть зачепитися за четверту сходинку. Чи є потрібний запас міцності для такого кроку?

- Скажу так: ми щоразу виходимо на поле, як востаннє. Кожен матч - окрема історія. Відтак побачимо результат нашої роботи лише після завершення чемпіонату. Хоча бачу, що підопічні рішуче налаштовані на покращення нашого турнірного становища.

- На що сподіваєтеся в наступній зустрічі із «Зіркою»?

- Сподіваюся, відбудеться цікаве протистояння. Суперник - кваліфікований і високого рівня. Помітно, що в «Зірці» - чудовий підбір виконавців, які справді грають у футбол: технічний і швидкий. Отож, маю надію, що в нашому виконанні буде гідна гра.

Евгений ДЕМЬЯН, «Український футбол»

 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

 
   

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.