Геннадий ПРИХОДЬКО: "У нас подобрался сплоченный коллектив"
Геннадий ПРИХОДЬКО: "У нас подобрался сплоченный коллектив"

Главный тренер криворожского «Горняка» Геннадий ПРИХОДЬКО пообщался с газетой «Український футбол».

Успішний старт криворіжців посприяв інтерв’ю з головним тренером, аби дізнатися про фактори поліпшення результатів.

- Геннадію Миколайовичу, цьогоріч ваші підопічні краще увійшли в чемпіонат. Які цьому слугували причини?

- Як на мене, позначається, що зуміли зберегти стрижень минулорічного зразка. Хлопці притерлися, краще розуміють один одного. Вважаю, що у нас зібрався згуртований колектив.

Цього досягли за рахунок того, що поєдналися хороші люди. Відтак наша команда має збалансованіший вигляд. Звичайно, хочеться знайти підсилення… Втім, поки задовольняємося тим, що маємо в розпорядженні.

- Окрім того, «Гірник» набув неоціненний досвід упродовж дебютного сезону?

- Авжеж! Хто лише дебютував на такому рівні, набував досвід, приглядався, що таке перша ліга. До того ж, як тренер, я теж чогось навчився за цей рік. Помітно, що це все пішло на користь команді. Є з чим порівнювати та до чого прагнути.

- Нині складається враження, що криворіжці видозмінили гру: замість домінування через комбінаційний футбол, з’явилася прагматична націленість на результат. Приміром, у останній грі з «Оболонню-Броварем». Погоджуєтесь?

- Не зовсім. Ми й надалі стараємося демонструвати комбінаційний футбол. Інша справа, що грали проти потужного суперника, котрий змусив діяти по-іншому, як ви сказали, прагматично. «Гірник» не збирається відмовлятися від своєї філософії, тож надалі гратимемо у свій футбол.

Щодо суботнього матчу: кияни нав’язали свою гру. Хоча ми також завжди намагаємося володіти ініціативою. Можливо, це лише збоку здається, що криворіжці почали грати не так, як раніше.

- Зустріч із «пивоварами» - перша домашня в першості. Відчувалася підтримка вболівальників?

- Безумовно! Відтак було дуже важливо перемогти. Тим паче, до цього тричі грали з «Оболонню» й обов’язково програвали. Хотілося перервати таку неприємну традицію. Таким чином використали фактор першого домашнього матчу, котрий пройшов за підтримки рідних уболівальників.

У домашніх стінах не маємо права впасти обличчям у багнюку. На заслугу підопічних: вони проявили характер у складному поєдинку, здобувши перемогу.

- Сантрапинських - єдиний новачок, який знайшов своє місце в основі. Залишилися задоволені його першими матчами?

- Окрім Євгена, до нас приєдналося ще чотири виконавці: один досвідчений та троє молодих. Розраховую й сподіваюся на їхню допомогу. Попри все, ми ще перебуваємо в пошуку нових гравців. Нам обов’язково потрібно підсилюватися.

- Коли вирішуватиметься кадрове питання?

- Усе в процесі. Дивимося, шукаємо. Поки все на стадії перегляду.

- Багато людей ще потребуєте?

- Ні. Треба підписати кілька футболістів на конкретні позиції. Один-двоє людей - не більше. За умови, що вони будуть кваліфіковані й сильніші за тих, хто зараз працює в команді.

- Президент ФК пан Караманиць заявляв, що лінія нападу особливо потребує свіжої крові.

- Так. Утім, головне, щоби гравець був сильнішим за наших. В іншому випадку, він нам не потрібен. Тут справа не лише в групі атаки. Хочу в кожну лінію ще одного кваліфікованого виконавця, щоби вони були корисними команді.

- У останньому поєдинку Ситало вирішив підсумок матчу. Артем зможе завжди грати на такому рівні?

- Зазначу, що не лише Артем усе зробив правильно. Хтось для нього пенальті заробив, хтось виконав хорошу подачу. Відтак це заслуга всього колективу. Зрештою, Ситало - бомбардир, це його головне завдання та хліб - забивати м’ячі. Маю надію, що надалі він демонструватиме ще яскравішу та стабільнішу гру, а також завдаватиме більше результативних ударів.

- Зразу наступного дня «Гірник» протидіяв збірній Кривого Рогу. Нічого собі у вас календар…

- У цьому двобої грали ті, хто не отримав ігрової практики в офіційному матчі. Ми регулярно практикуємо такий режим. Самі розумієте, сезон довгий: десь травми будуть, десь дискваліфікації. Це робиться для того, щоби вся команда перебувала в ігровому тонусі та належному функціональному стані. Водночас ті, хто вигравав у «Оболоні-Броваря», цього дня виконували бігову роботу та відновлювальні заходи.

- Стежите за виступами дебютантів, у ролі яких були торік?

- Так! Можу зазначити, що зараз досить рівний склад учасників змагань. Усі команди хороші, немає слабких суперників. На мій погляд, кожен тур обіцяє багато цікавого: кожен може подолати кожного. Сподіваюся, першість підтвердить мої слова. Щодо дебютантів: про киян я уже говорив, а в Черкасах виступає команда пристойного рівня.

- Зараз «Гірник» одноосібно обіймає четверту сходинку. А яке завдання стоїть на чемпіонат?

- Виходити, старатися та тішити вболівальників, показуючи видовищний футбол. На турнірну таблицю дивитимемося восени. Далеко не заглядаємо. Думки лише про конкретний, наступний матч.

- Очільник клубу не хоче бачити команду й далі в п’ятірці?

- Костянтин Федорович насамперед хоче стежити за яскравим футболом у виконанні «Гірника», котрий подобатиметься глядачам.

Евгений ДЕМЬЯН, «Український футбол»
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

 
   

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.